Współzałożyciel ICTER z Uniwersytetu Kalifornijskiego Irvine, prof. Krzysztof Palczewski, wybrany do Narodowej Akademii Nauk w USA

Czas czytania: około 1 minuta

W maju br. prof. Krzysztof Palczewski, współzałożyciel ICTER z UC Irvine, został wybrany do Narodowej Akademii Nauk (NSA), jednej z najbardziej szanowanych organizacji naukowych na świecie. NAN jest prywatną instytucją non-profit, która została założona na mocy uchwały Kongresu podpisanej przez prezydenta Abrahama Lincolna w 1863 roku.

Prof. K. Palczewski przybył do UCI w 2018 roku z Case Western Reserve University w Cleveland, aby założyć Centrum Translacyjnych Badań nad Widzeniem w Gavin Herbert Eye Institute, który jest częścią Szkoły Medycznej Uniwersytetu Kalifornijskiego Irvine. Prof. K. Palczewski jest członkiem Narodowej Akademii Medycyny, posiada liczne patenty, w 2015 r. otrzymał nagrodę Bressler Prize w dziedzinie nauk o widzeniu, a w 2014 r. inauguracyjną nagrodę Beckman-Argyros Award w dziedzinie badań nad wzrokiem.

Źródła/więcej informacji: link. Informacja na stronie FNP: link, oraz na stronie Forum Akademickiego: link

• Data wpisu: 31.05.2022