Weź udział w międzynarodowej konferencji CRATER! 7-8 września 2023, Warszawa.

Czas czytania: około 2 minuty

Weź udział w międzynarodowej konferencji CRATER! 7-8 września 2023, Warszawa.

Conference on Recent Advances in Translational Eye Research 2023 (CRATER 2023) to platforma dla wszystkich naukowców, inwestorów i przedsiębiorców, których zainteresowania skupiają się wokół oka. Jest zaproszeniem do spotkania i dyskusji na temat frontów badań, możliwości ich komercjalizacji i badań translacyjnych. Pierwsza edycja CRATER, przygotowana przez członków społeczności ICTER, odbędzie się w Warszawie w dniach 7-8 września 2023 roku w Centrum Nauki Kopernik.

Konferencja będzie przestrzenią do dyskusji pomiędzy specjalistami z różnych dziedzin, których łączy dążenie do lepszego zrozumienia wyzwań związanych z obrazowaniem oka, procesem widzenia oraz powstawaniem chorób oczu. Podczas tego międzynarodowego i interdyscyplinarnego wydarzenia uczestnicy będą dyskutować o frontach badań nad nowymi metodami i narzędziami umożliwiającymi diagnostykę i leczenie chorób oczu, a także o pomysłach na to, jak ułatwić szybkie wdrażanie nowych terapii oczu.

Konferencji przewodniczyć będą: Andrew Dick (Institute of Ophthalmology University College of London, UK), Krzysztof Palczewski (University of Irvine, USA) oraz Maciej Wojtkowski (International Centre for Translational Eye Research, Poland). Ich pracę wspiera Międzynarodowy Komitet Naukowy składający się z osobistości środowiska naukowego zajmującego się badaniami nad oczami: Pablo Artal, Chris Dainty, Francesca Fanelli, Arie Gruzman, Alison Hardcastle, Karl-Wilhelm Koch, Serge Picaud oraz Olaf Strauss.

Szczegółowe informacje na temat konferencji, w tym lista zaproszonych prelegentów, dostępne są na stronie internetowej konferencji – crater.icter.pl. Można włączyć się w wydarzenie i zaprezentować wyniki swoich badań – przyjmowanie abstraktów trwa do 8 maja 2023 r.

Rejestracja na konferencję Conference on Recent Advances in Translational Eye Research 2023, która jest organizowana przez ICTER, jest już otwarta – wczesna rejestracja jest dostępna do 30 czerwca 2023 r.

• Data wpisu: 27.04.2023