24 Festiwal Nauki

Czas czytania: około 1 minuta

24 Festiwal Nauki

W 2020 roku Instytut Chemii Fizycznej PAN po raz kolejny wziął udział w Festiwalu Nauki. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią całe wydarzenie musiało zostać przeniesione do sieci, ale te zmiany mogły wpłynąć na  większą dostępność i liczbę uczestników. Misją Festiwalu jest popularyzacja nauki. Festiwal umożliwia każdemu obcowanie z nauką, poznanie jej metod i osiągnięć, zachęca do pogłębiania wiedzy. Festiwal prezentuje wiele dziedzin nauki i jest dostosowany do różnych grup odbiorców od szkoły podstawowej po studentów.

Przeprowadziliśmy 3 lekcje festiwalowe: dwie zostały nagrane [a następnie odtworzone na zajęciach], a wykład prof. Wojtkowskiego był transmitowany na platformie Zoom.

Lekcja 1: Nowe technologie w obrazowaniu żywych tkanek i komórek [prof. M. Wojtkowski].

Lekcja 2: Dlaczego biolog potrzebuje fizykochemii lub jak fizycy i chemicy patrzą na życie [dr R. Luboradzki].

Lekcja 3: Ciała stałe, ciecze, gazy i to, co jest pomiędzy [dr R. Luboradzki].

• Data wpisu: 26.04.2021