23 Festiwal Nauki w Warszawie

Czas czytania: około 1 minuta

23 Festiwal Nauki w Warszawie

Ideą festiwalu jest to, że wydarzenia odbywają się bezpośrednio tam, gdzie pracuje naukowiec: w laboratoriach, salach eksperymentalnych i seminaryjnych. Prelegentami są naukowcy pracujący w instytucjach biorących udział w festiwalu. Ta formuła pozwala na przeprowadzanie demonstracji i eksperymentów, a także wizyt w laboratoriach.

Podczas festiwalu przeprowadziliśmy różne wykłady dedykowane zarówno dla uczniów szkół podstawowych, jak i średnich.

Lekcja „Gazy, ciecze, ciała stałe” z eksperymentami i praktycznymi ćwiczeniami koncentrującymi się na stanach materii i przemianach fazowych, ale także podkreślająca rolę eksperymentu w naukach przyrodniczych.

„Jak fizyk i chemik patrzą na życie - co biolog potrzebuje fizykochemii?” lekcja łącząca historię i najnowsze osiągnięcia w dziedzinie obrazowania optycznego.

Lekcja „Nowe technologie w obrazowaniu żywych tkanek i komórek” opracowana i dostarczona przez prof. Macieja Wojtkowskiego. Przeznaczona była dla uczniów ostatniego roku liceum, zainteresowanych badaniami i nauką. Wykład omawiał najnowsze problemy obrazowania optycznego i osiągnięcia tej dziedziny, jednak w formie przystępnej dla słuchaczy bez specjalistycznej wiedzy.

  • Data wpisu: 27.09.2019