Zapraszamy młodych naukowców do udziału w Szkole Letniej Procesów Redoks w ramach projektu STER

Czas czytania: około 2 minuty

Zapraszamy młodych naukowców do udziału w Szkole Letniej Procesów Redoks w ramach projektu STER

Mamy przyjemność zaprosić doktorantów i młodych naukowców do udziału w Szkole Letniej Procesów Redoks w ramach projektu STER, która odbędzie się w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk (IChF PAN) w Warszawie w dniach 10-14 czerwca 2024 roku. Wydarzenie to ma na celu wspieranie młodych naukowców i promowanie współpracy interdyscyplinarnej oraz zapoznanie grona naukowego z najnowszymi badaniami z zakresu chemii fizycznej.

Dzięki finansowaniu przez NAWA - Narodową Agencję Wymiany Akademickiej, udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Ponieważ procesy redoks są wszechobecne w chemii fizycznej, każdy dzień szkoły będzie poświęcony innemu tematowi: Przeniesienie ładunku w nanoskali, Fotochemia, Czujniki chemiczne, Kataliza oraz Baterie / Magazynowanie Energii.

Każdy dzień Szkoły Letniej Procesów Redoks rozpoczynać się będzie od wykładu, który umożliwi uczestnikom lepsze zrozumienie tematu, nawet jeśli na co dzień nie zajmują się tą dziedziną nauki. Wykłady wygłoszą renomowani eksperci z poszczególnych dziedzin, a wśród potwierdzonych prelegentów znajdą się m.in:

  • Prof. Wolfgang Schuhmann (Ruhr-Universität Bochum, Niemcy) - Kataliza.
  • Prof. Elena Ferapontova (Aarhus Universitet, Dania) – Czujniki chemiczne.
  • Prof. Juan Antonio Anta (Universidad Pablo de Olavide, Hiszpania) - Fotochemia.
  • Prof. Kristina Tschulik (Ruhr-Universität Bochum, Niemcy) - Przeniesienie ładunku w nanoskali.
  • Prof. Mario Krenn (Max Planck Institute for the Science of Light, Niemcy) - Sztuczna inteligencja w nauce.

Oprócz wystąpień gości z zagranicy, program obejmuje również wykłady wybitnych lokalnych naukowców, prezentacje studentów oraz sesję plakatową. Wydarzenie będzie również okazją do odwiedzenia niektórych laboratoriów w IChF PAN.

W czwartkowe popołudnie, po wykładzie prof. Krenn’a na temat wykorzystania sztucznej inteligencji jako źródła inspiracji zaplanowany jest panel dyskusyjny, na którym wraz z zaproszonymi gośćmi będziemy rozmawiać o tym, jakie tematy z zakresu chemii fizycznej mogą być istotnymi kierunkami badań w przyszłości.

Szkoła zapewni wiele okazji do integracji, co umożliwi nawiązanie nowych współpracy.

Studentów i młodych doktorów zachęcamy do rejestracji z wystąpieniem ustnym, w formie plakatu lub uczestnictwo w wydarzeniu w roli słuchaczy. Do zobaczenia wkrótce w Warszawie.

Najlepszy plakat zostanie wyróżniony nagrodą ufundowaną przez nLab.

Strona internetowa szkoły z formularzem rejestracyjnym to: www.redox.ichf.edu.pl.   

Głównym organizatorem Szkoły Letniej Procesów Redoks w ramach projektu STER jest prof. Joanna Niedziółka-Jönsson, prof. Martin Jönsson-Niedziółka, dr Emilia Witkowska Nery, Julia Maciejewska-Komorowska, Paulina Musolf, Karthika Kappalakandy Valapil, Wiktoria Zacheja.

Wydarzenie jest finansowane przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej, grant nr. BPI/STE/2021/1/00034/U/00001.