Piknik Naukowy 2009

Hasło tegorocznego Pikniku brzmiało "Nauka wśród gwiazd", choć mogłoby zostać zmienione na "Nauka w deszczu". Był to 13. Piknik, więc oberwanie chmury nikogo nie powinno dziwić. Był to też kolejny Piknik w którym brał udział nasz Instytut.
   Jak co roku wybuchał wulkan, pokazywaliśmy ciecze nienewtonowskie, doświadczenia z elektrochemii, pomiary i wizualizacje zmian pH, chemiczne ogrody, ciekły azot, fotografię otworkową i wiele innych doświadczeń. Oprócz pracowników Instytutu pomagali nam studenci UKSW (I, II i III roku) oraz uczniowie III LO im. Generała Sowińskiego.
   W tym roku nasze doświadczenia można było oglądać również w sieci: przygotowaliśmy filmy, które odwiedziło ponad 1300 osób.
Warto wiedzieć, że Piknik, w którym nasz Instytut ma swój wkład już od szeregu lat, jest największą tego typu imprezą w Europie. W tym roku powierzchnia pikniku zajmowała 4 hektary (40 tys. metrów kwadratowych), a w 240 namiotach zaprezentowało się ponad dwieście instytucji z całego świata. Jak oceniają organizatorzy Piknik odwiedziło ponad 100 tysięcy widzów.