Wizyta młodzieży ze Szkoły Japońskiej w Instytucie Chemii Fizycznej PAN

W dniu 13 października odwiedziła nasz Instytut grupa młodzieży ze Szkoły Japońskiej w Warszawie w towarzystwie Dyrektora Szkoły i trojga nauczycieli.
Po przywitaniu i przedstawieniu historii Instytutu przez Dyrektora Instytutu prof. dr. hab. Aleksandra Jabłońskiego nasi goście wysłuchali trzech prezentacji dotyczących prac badawczych prowadzonych w Instytucie, m.in. przez japońskich doktorantów - pana Ryutaro Sato i pana Yasuhiro Igarashi. Oczywiście wszystkie trzy prezentacje były wygłoszone w języku japońskim.
Następnie japońscy goście odwiedzili laboratorium jądrowego rezonansu magnetycznego (NMR), a po drodze do dalszych pracowni zrobili wspólne pamiątkowe zdjęcie przy japońskich wiśniach pochodzących z Asahigawa. W laboratorium wysokociśnieniowym wysłuchali wyjaśnień Pana Ryutaro Sato i asystowali przy kontrolowanym rozładowaniu komory wysokociśnieniowej (głośny "wystrzał"). Kolejną atrakcją był pokaz reakcji Belousova-Żabotynskiego w wykonaniu pana Yasuhiro Igarashi. Na koniec młodzież zaznajomiła się z analizą strukturalną z pomocą dyfraktometru rentgenowskiego (XRD) i z zaciekawieniem przyglądała eksperymentom prowadzonym przez dr. Romana Luboradzkiego.
Młodzi żywo interesowali się chemią fizyczną przedstawioną w ciekawej i atrakcyjnej formie. Może w przyszłości przyjadą do nas na stypendium doktorskie?
Zapraszamy!!!

img_1932winiejaposkie_small.jpg img_1905jaboski_small.jpg img_1919filipek_small.jpg img_1920sato_small.jpg
img_1914audytorium_small.jpg img_1925igarashi_small.jpg img_1917modyjapoczyk_small.jpg img_1938wkorytarzu_small.jpg
img_1928nmr_small.jpg img_1935hplab_small.jpg img_1953ln2_small.jpg img_1950widzowie_small.jpg
img_1957lo2_small.jpg img_1955co2_small.jpg img_1961ghe_small.jpg

Photo album created with Web Album Generator